תופעת "קפיצת הדרך"

קטע מתוך ספרו של יגאל באום שעתיד לצאת: We got it all wrong

בשנים האחרונות אנחנו עדים להתחזקות דרמטית של הסמארטפון והוא הופך להיות אט אט הכלי המשמעותי בחיינו כולל העולם השיווקי שמתחיל להיות מנוהל גם בנייד. כשאני משתמש בביטוי "קפיצת הדרך" אני למעשה מתייחס לעובדה שעוד בטרם האימייל וכל היכולות שלו הוטמעו בעולם התעשייתי/מסורתי – הסמארטפון ממלא את מקומו לאט ובהתמדה.

אסביר זאת במספר דוגמאות:

  • עד היום לא ניתן ליצור קשר עם הבנק שלך באמצעות אימייל, אך ניתן להוריד אפליקציה ולבצע בה כמעט כל פעולה מהסמארטפון כולל הפקדת המחאות (!)
  • עסקים קטנים לא מנהלים דיוור ללקוחותיהם ואפילו אין להם רשימה מסודרת של כתובות אימייל לשיווק, אך הם יחפשו כל דרך אפשרית לתקשר בווטסאפ
  • מורים בבתי ספר לא יצרו רשימות דיוור אמייל עם תלמידיהם, אך מהר מאוד יצרו קבוצות ווטסאפ במכשירים הניידים לשיח קבוע עם תלמידיהם
  • חברות ביטוח ישיר יצרו מערכות שלמות מבוססות אפליקציות באייפדים ובסמארטפונים למכירת פוליסות במהירות מיידית
  • אתרים קמעונאיים חייבים להעמיד אתרים מותאמי סמארטפון אם הם רוצים לשרוד
  • תוכנות לניהול בתי ספר פועלות ישירות מול הסמאטרפונים של התלמידים

והדוגמאות עוד רבות ומגוונות.
להמשיך לקרוא תופעת "קפיצת הדרך"

שימוש בפייסבוק לסוכני ביטוח – השיווק בעולם החדש דורש הרבה יותר מעורבות של בעל העסק

לאחרונה נתקלתי במקרים של סוכני ביטוח המעוניינים ליצור נוכחות באינטרנט ובפרט ברשתות החברתיות – כשהכוונה ברוב המקרים היא ליצירת דף עסקי בפייסבוק ובשיווקו.

בנושא הזה חשוב להבין מספר מושגים ונושאים הקשורים לשיווק בעזרת פייסבוק, באופן עקרוני קיימות שתי רמות של נוכחות בפייסבוק – הרמה הראשונה נקראת שיווק על ידי תפוצה אורגנית (Organic reach) והרמה השנייה נקראת שיווק ממומן (Payed). עד לזמן האחרון נהגו רוב המשווקים הבקיאים בפייסבוק להעדיף בעיקר את השיווק והקידום האורגני וזאת באמצעות הפצת תוכן וגיוס "לייקים" מסיבי לדף שלהם ולתכנים שלהם – באופן טבעי, כי הוא בחינם.

הרעיון הוא שככל שאני מגייס יותר לייקים לדף שלי אני מגדיל את תפוצת המסרים והתפוצה אמורה ליצור עניין בי ובעסק – עד כאן הרציונל, אך בפועל מתנהלים דברים שונים לחלוטין.

להמשיך לקרוא שימוש בפייסבוק לסוכני ביטוח – השיווק בעולם החדש דורש הרבה יותר מעורבות של בעל העסק

שיווק פוליסות ביטוח לקהלי נישה: איך להגדיל עוד יותר את קהל הלקוחות שלכם?

שיווק לקהל ספציפי לעולם יהיה יעיל יותר משיווק לקהל הרחב. סוכני ביטוח רבים כבר נמצאים בקשר עם נישות באופן טבעי וחלקם כבר יצרו קשרים עם נישות בלי לתת על כך את הדעת. מומלץ לבדוק את קהל הלקוחות שלכם ולמנף נישות קיימות

לסוכן ביטוח יש יתרון גדול מאוד שהוא גם החיסרון הגדול ביותר שלו – כל אדם הוא למעשה לקוח פוטנציאלי שלו. מדוע העובדה שכל אחד הוא לקוח פוטנציאלי היא בעצם חיסרון? כיוון שברגע שכולם הם לקוחות של הסוכן, המסר מפוזר, וכיוון שהקהל הוא כה הטרוגני, הסוכן מאמץ לעצמו בסופו של דבר צורת פנייה שמתאימה לכולם ובעצם אף לא לאחד בו זמנית.
להמשיך לקרוא שיווק פוליסות ביטוח לקהלי נישה: איך להגדיל עוד יותר את קהל הלקוחות שלכם?

הקיץ מתקרב והלקוחות שלכם בדרך לחופשה – תכנון מערכת השיווק למכירת פוליסות נסיעה לחו"ל

לקראת הקיץ שעבר כתבנו לכם על פוליסות נסיעה לחו"ל, או יותר נכון על השיווק שלהן לקהל הלקוחות שלכם. אנחנו נמשיך בכך גם השנה. קיץ 2015, ואיתו עונת הנופש, מתקרב. רבים מלקוחותיכם עסוקים בתכנון החופשות שלהם. חלקם יודעים בדיוק מה הם מתכננים לקיץ שלהם ושל משפחתם וחלקם יצטרפו אליהם בחודשים הקרובים. בנוסף יהיו את אלה שידחו את ההחלטה עד לרגע האחרון.


שליחת הודעה, בכל דרך שהיא, לכלל הלקוחות שלכם, עם המסר שאתם מזכירים להם שלא נוסעים לחופשה בחו"ל ללא ביטוח נסיעות לחו"ל – היא בהחלט צעד נכון. אך אתם יכולים לעשות צעדים הרבה יותר יעילים. האם עלה בדעתכם שקהל לקוחותיכם הטס לחו"ל איננו הומוגני כלל? אנשים רבים טסים בחו"ל, אך זהו אולי הנתון היחיד המשותף להם. הם נחלקים לקבוצות שונות עם צרכים שונים ועם התנהגות שונה לחלוטין, אשר מצריכה פנייה שונה מצידכם.
להמשיך לקרוא הקיץ מתקרב והלקוחות שלכם בדרך לחופשה – תכנון מערכת השיווק למכירת פוליסות נסיעה לחו"ל

שיווק בשירות ההסברה המלחמתית: ישראל ושיווק הרעיונות במסגרת מערכת ההסברה באינטרנט

נכתב במהלך מבצע "צוק איתן" – קיץ 2014

בכל מלחמה נעשה שימוש בערוצי תקשורת על מנת להפיץ רעיונות. במלחת העולם השנייה, לדוגמה, עשו המדינות השונות שימוש נרחב בהעברת תוכן תעמולתי, בעיקר לשימוש תקשורת פנים עם התושבים, הן להעברת הוראות והפצת תקנות והן להגברת המוטיבציה בקרב האזרחים. שימוש בתקשורת נעשה לא רק מטעם השלטון אלא לעיתים גם מטעם האופוזיציה כנגד השלטון או כדי להעביר מסרים חתרניים כאלה או אחרים.

אם בעבר נעשה שימוש נרחב בכרזות ורדיו ומאוחר יותר גם בקולנוע ובעיקר בטלוויזיה, הרי שהיום מנגנוני התקשורת הדו כיווניים (אינטראקטיביים) של האינטרנט מאפשרים למעשה מלחמת הסברה של ממש, הבאה לידי ביטוי בעיקר ברשתות החברתיות.

אם בעבר ישראל קרטעה מעט אחרי האירועים בעתות מלחמה עם הפלסטינים במגרש ההסברתי, נראה כי במבצע הנוכחי מתנהלת מלחמה מאורגנת יותר ונעשה "יישור קו" של כל הגורמים ההסברתיים.

להמשיך לקרוא שיווק בשירות ההסברה המלחמתית: ישראל ושיווק הרעיונות במסגרת מערכת ההסברה באינטרנט