שימוש בפייסבוק לסוכני ביטוח – השיווק בעולם החדש דורש הרבה יותר מעורבות של בעל העסק

לאחרונה נתקלתי במקרים של סוכני ביטוח המעוניינים ליצור נוכחות באינטרנט ובפרט ברשתות החברתיות – כשהכוונה ברוב המקרים היא ליצירת דף עסקי בפייסבוק ובשיווקו.

בנושא הזה חשוב להבין מספר מושגים ונושאים הקשורים לשיווק בעזרת פייסבוק, באופן עקרוני קיימות שתי רמות של נוכחות בפייסבוק – הרמה הראשונה נקראת שיווק על ידי תפוצה אורגנית (Organic reach) והרמה השנייה נקראת שיווק ממומן (Payed). עד לזמן האחרון נהגו רוב המשווקים הבקיאים בפייסבוק להעדיף בעיקר את השיווק והקידום האורגני וזאת באמצעות הפצת תוכן וגיוס "לייקים" מסיבי לדף שלהם ולתכנים שלהם – באופן טבעי, כי הוא בחינם.

הרעיון הוא שככל שאני מגייס יותר לייקים לדף שלי אני מגדיל את תפוצת המסרים והתפוצה אמורה ליצור עניין בי ובעסק – עד כאן הרציונל, אך בפועל מתנהלים דברים שונים לחלוטין.

להמשיך לקרוא שימוש בפייסבוק לסוכני ביטוח – השיווק בעולם החדש דורש הרבה יותר מעורבות של בעל העסק

שיווק פוליסות ביטוח לקהלי נישה: איך להגדיל עוד יותר את קהל הלקוחות שלכם?

שיווק לקהל ספציפי לעולם יהיה יעיל יותר משיווק לקהל הרחב. סוכני ביטוח רבים כבר נמצאים בקשר עם נישות באופן טבעי וחלקם כבר יצרו קשרים עם נישות בלי לתת על כך את הדעת. מומלץ לבדוק את קהל הלקוחות שלכם ולמנף נישות קיימות

לסוכן ביטוח יש יתרון גדול מאוד שהוא גם החיסרון הגדול ביותר שלו – כל אדם הוא למעשה לקוח פוטנציאלי שלו. מדוע העובדה שכל אחד הוא לקוח פוטנציאלי היא בעצם חיסרון? כיוון שברגע שכולם הם לקוחות של הסוכן, המסר מפוזר, וכיוון שהקהל הוא כה הטרוגני, הסוכן מאמץ לעצמו בסופו של דבר צורת פנייה שמתאימה לכולם ובעצם אף לא לאחד בו זמנית.
להמשיך לקרוא שיווק פוליסות ביטוח לקהלי נישה: איך להגדיל עוד יותר את קהל הלקוחות שלכם?

הקיץ מתקרב והלקוחות שלכם בדרך לחופשה – תכנון מערכת השיווק למכירת פוליסות נסיעה לחו"ל

לקראת הקיץ שעבר כתבנו לכם על פוליסות נסיעה לחו"ל, או יותר נכון על השיווק שלהן לקהל הלקוחות שלכם. אנחנו נמשיך בכך גם השנה. קיץ 2015, ואיתו עונת הנופש, מתקרב. רבים מלקוחותיכם עסוקים בתכנון החופשות שלהם. חלקם יודעים בדיוק מה הם מתכננים לקיץ שלהם ושל משפחתם וחלקם יצטרפו אליהם בחודשים הקרובים. בנוסף יהיו את אלה שידחו את ההחלטה עד לרגע האחרון.


שליחת הודעה, בכל דרך שהיא, לכלל הלקוחות שלכם, עם המסר שאתם מזכירים להם שלא נוסעים לחופשה בחו"ל ללא ביטוח נסיעות לחו"ל – היא בהחלט צעד נכון. אך אתם יכולים לעשות צעדים הרבה יותר יעילים. האם עלה בדעתכם שקהל לקוחותיכם הטס לחו"ל איננו הומוגני כלל? אנשים רבים טסים בחו"ל, אך זהו אולי הנתון היחיד המשותף להם. הם נחלקים לקבוצות שונות עם צרכים שונים ועם התנהגות שונה לחלוטין, אשר מצריכה פנייה שונה מצידכם.
להמשיך לקרוא הקיץ מתקרב והלקוחות שלכם בדרך לחופשה – תכנון מערכת השיווק למכירת פוליסות נסיעה לחו"ל

שיווק ביטוח לצעירים

כיצד להיערך למגמות החדשות בעולם התקשורת?

המגמות החדשות בעולם השיווק הן בעולם והן בארץ מצביעות על
כך כי השיווק היום מתפרס על פלטפורמות רבות יותר מבעבר, הן
אינטרנטיות והן מחוץ לאינטרנט. עם זאת, אין ספק כי השיווק
באינטרנט יעיל בהרבה כשהדבר נוגע לקבלת התייחסות מקהל
צעיר, בין הגילאים 18-25.

המגמה הבולטת ביותר, אך גם החמקמקה ביותר, היא היחלשות השיווק הפרסומי/מותגי ומעבר של המשווקים לעולם התוכן. הטענה המרכזית של מאמר זה היא כי צעירים יגיבו לשיווק הרבה יותר טוב כאשר הוא לא מוצג כשיווק. כלומר – הם יגיבו אליו כאשר הוא חלק מהתוכן. בנוסף, צעירים מגיבים טוב יותר להמלצות מצעירים כמותם. לפיכך מתפתחות שתי תופעות מעניינות: האחת – התוכן השיווקי החדש והשנייה – הממליצים.
להמשיך לקרוא שיווק ביטוח לצעירים

שיווק בווטסאפ – יש דבר כזה

מבוא לשיווק בווטסאפ – בנו מסלול ישיר ללקוחות שלכם

המכשיר שאתם כל כך קשורים אליו ושייתכן שאתם אף קוראים בעזרתו כרגע את המאמר הזה – הסמארטפון שלכם, איננו מכשיר טלפון כפי שאולי חשבתם, מדובר למעשה בהכלאה בין שני מכשירים: מחשב וטלפון. החיבור בין שני מכשירים אלה היה מתבקש  וכעת ניתן לבצע הרבה מאוד פעולות בלי להיות ישובים במשרד. סוכנים רבים אכן עושים שימוש נרחב מאוד בסמארטפון שלהם ומשתמשים בו כבמשרד לכל דבר.

הסמארטפון, שהוא הרבה יותר מחשב מטלפון, ניחן ביכולות מתקדמות ביותר המאפשרות לעשות איתו פעולות רבות מאוד, אך מה שמעניין אותנו כמשווקים הוא העובדה שגם הלקוחות שלנו מסתובבים איתו בכיסם  כל הזמן – מה שאומר שהם נושאים איתם מנגנון שיווק נייד.

להמשיך לקרוא שיווק בווטסאפ – יש דבר כזה