שימוש בפייסבוק לסוכני ביטוח – השיווק בעולם החדש דורש הרבה יותר מעורבות של בעל העסק

לאחרונה נתקלתי במקרים של סוכני ביטוח המעוניינים ליצור נוכחות באינטרנט ובפרט ברשתות החברתיות – כשהכוונה ברוב המקרים היא ליצירת דף עסקי בפייסבוק ובשיווקו.

בנושא הזה חשוב להבין מספר מושגים ונושאים הקשורים לשיווק בעזרת פייסבוק, באופן עקרוני קיימות שתי רמות של נוכחות בפייסבוק – הרמה הראשונה נקראת שיווק על ידי תפוצה אורגנית (Organic reach) והרמה השנייה נקראת שיווק ממומן (Payed). עד לזמן האחרון נהגו רוב המשווקים הבקיאים בפייסבוק להעדיף בעיקר את השיווק והקידום האורגני וזאת באמצעות הפצת תוכן וגיוס "לייקים" מסיבי לדף שלהם ולתכנים שלהם – באופן טבעי, כי הוא בחינם.

הרעיון הוא שככל שאני מגייס יותר לייקים לדף שלי אני מגדיל את תפוצת המסרים והתפוצה אמורה ליצור עניין בי ובעסק – עד כאן הרציונל, אך בפועל מתנהלים דברים שונים לחלוטין.

להמשיך לקרוא שימוש בפייסבוק לסוכני ביטוח – השיווק בעולם החדש דורש הרבה יותר מעורבות של בעל העסק

שיווק בווטסאפ – יש דבר כזה

מבוא לשיווק בווטסאפ – בנו מסלול ישיר ללקוחות שלכם

המכשיר שאתם כל כך קשורים אליו ושייתכן שאתם אף קוראים בעזרתו כרגע את המאמר הזה – הסמארטפון שלכם, איננו מכשיר טלפון כפי שאולי חשבתם, מדובר למעשה בהכלאה בין שני מכשירים: מחשב וטלפון. החיבור בין שני מכשירים אלה היה מתבקש  וכעת ניתן לבצע הרבה מאוד פעולות בלי להיות ישובים במשרד. סוכנים רבים אכן עושים שימוש נרחב מאוד בסמארטפון שלהם ומשתמשים בו כבמשרד לכל דבר.

הסמארטפון, שהוא הרבה יותר מחשב מטלפון, ניחן ביכולות מתקדמות ביותר המאפשרות לעשות איתו פעולות רבות מאוד, אך מה שמעניין אותנו כמשווקים הוא העובדה שגם הלקוחות שלנו מסתובבים איתו בכיסם  כל הזמן – מה שאומר שהם נושאים איתם מנגנון שיווק נייד.

להמשיך לקרוא שיווק בווטסאפ – יש דבר כזה

אין לכם מספר טלפון הנייד של הלקוח שלכם? בעתיד הקרוב, פריט מידע זה יהיה החשוב ביותר שיהיה לכם

בשני העשורים שחלפו, ובמיוחד בעשור האחרון, התחזקה מאוד התפיסה כי השיווק הישיר הוא השיווק החזק ביותר לבעלי עסקים קטנים ולחברות הפועלות מול קהלי יעד מקצועיים וממוקדים. עם זאת, נושא השיווק הישיר, ובמיוחד ההתפתחות הדרמטית שלו באינטרנט, הוא ארץ בלתי נודעת עבור רוב רובו של העולם התעשייתי/מסורתי, אליו משתייכים גם סוכני הביטוח.

עולם השיווק הישיר כולו מבוסס על היכולת להגעה ישירה לקהל היעד הרלוונטי. הגעה זו לקהל היעד נעשית בכמה דרכים:

· בפנייה ישירה, בשימוש ברשומות במאגר נתונים

· בפנייה שיווקית המבוססת בעיקר על נראות ברשתות חברתיות

· בשימוש בפרסום ממוקד כמו גוגל אדוורדס

במאמר זה נדון באופציה הראשונה, שהיא גם הרלוונטית ובעלת הפוטנציאל הגבוה ביותר לסוכן הביטוח הממוצע. עד היום, הכלי המרכזי שעמד לרשות הסוכן על מנת להגיע לקהלים אלה (בפנייה שיווקית) היה האימייל, אלא שהאימייל מעולם לא היה פרט מידע שהוא חובה בעת איסוף פרטי הלקוח. לפיכך, ברוב מאגרי הנתונים של סוכני ביטוח כמות הרשומות של לקוחות שיש להם כתובת אימייל מעודכנת ינוע בדרך כלל סביב שליש ממאגר הנתונים.

להמשיך לקרוא אין לכם מספר טלפון הנייד של הלקוח שלכם? בעתיד הקרוב, פריט מידע זה יהיה החשוב ביותר שיהיה לכם

נוכחות בפייסבוק – לא לכל אחד

רוצים נוכחות בפייסבוק? אל תתחילו לפני שתקראו מה שיש לנו להגיד בנושא

כשחושבים על פייסבוק ככלי לפיתוח העסק, חושבים בעצם על מנגנון שיכול לחבר אותנו לאלפי לקוחות פוטנציאליים שנמצאים שם ופשוט מחכים רק לנו ולמוצרים והשירותים שלנו. המציאות מורכבת מעט יותר.

למעשה, הדרך היחידה בפייסבוק ליצור מנוף משמעותי שיווקי היא להיות אקטיביים. אתם יכולים היות אקטיביים או לשלם למישהו שיפעיל עבורכם מערכות של שיווק ממומן, אשר פייסבוק מספקת בתשלום. כך או כך, השיווק בעידן החדש הוא אקטיבי ודורש מהמשווק להיות פעיל ומעורה במערך השיווק שלו באופן רציף.

נוכחות עסקית בפייסבוק ללא מנוף שיווקי, ככל הנראה לא תניב את התוצאות שאתם מצפים להן. אם הקמתם דף עסקי בפייסבוק ולא עשיתם דבר על מנת לקדם אותו – כלום גם לא יקרה. אם חשבתם שהחברים והמשפחה שלכם יפיצו את הדף עבורכם, זה אמנם יכול לקרות, אך לא יקדם אתכם משמעותית. אם אתם רוצים הרבה לייקים לדף שלכם, אתם צריכים להבין שגם פעולה כזו לא ממש תעזור, אלא אם כן אתם כותבים תכנים קבועים שכל מי שעשה לכם לייק יכול לראות.

להמשיך לקרוא נוכחות בפייסבוק – לא לכל אחד

כלים לשמירה על קשר רציף עם הלקוחות באמצעות הדוא"ל

רשימת תפוצה חזקה היא אחד מכלי העבודה המשמעותיים לעבודה השיווקית * במאמר זה נסביר על החשיבות של כלי זה ועל הדרכים לטפחו ולהשתמש בו

בעת תחילת עבודה שיווקית על מוצר חדש, מרבית סוכני הביטוח פונים למפקח או לחברת הביטוח על מנת לקבל רשימה מעודכנת ומפולחת של לקוחות. אולם, דרך הפעולה היעילה ביותר תהיה לתחזק באופן עצמאי מאגר מידע מעודכן, מפולח וחשוב מכל – בבעלות סוכן הביטוח.

מרביתם של סוכני הביטוח מחזיקים, בצורה כזו או אחרת, ברשימת לקוחותיהם המלאה. אולם הדרך מרשימה כזו ועד למאגר מידע אפקטיבי המשמש ככלי עבודה ארוכה. קיים פער מרכזי אשר השלמתו תשפר באופן משמעותי את המאגר – כתובות הדואר האלקטרוני של הלקוחות. מבדיקות שנעשו, עולה כי למרות שהדוא"ל הוא השימוש הפופולרי והוותיק ביותר באינטרנט, סוכני הביטוח מחזיקים בכ-30% בלבד מכתובות הדוא"ל של לקוחותיהם.

להמשיך לקרוא כלים לשמירה על קשר רציף עם הלקוחות באמצעות הדוא"ל