המציאות – לא מה שחשבתם

זהו הבלוג שלי, עד לאחרונה פרסמתי בו בעיקר מאמרים שנגעו לתחומי העיצוב והשיווק, בשנה האחרונה התחלתי לכתוב באופן אינטנסיבי יותר על חברה וטכנולוגיה ועל מערכת היחסים ביניהן, במקביל אני משלים את  לימודיי לתואר שני בחוג לתקשורת באוניברסיטת חיפה. בבלוג הזה אני אפרסם מאמרים העוסקים בעיקר בעולם החדש שאנחנו חיים בתוכו, עולם זה מתקדם הרבה יותר מהר לקצב שבו הבירוקרטיה, המוסדות, מקומות העבודה שלנו ואפילו ממשלות יכולול להשתנות, מי ששולט בעולם הזה אלו חברות פרטיות שמנחילות במהירות מסחררת את הנרטיב הקפיטליסטי לכל העולם. מהפיכה זו מתרחשת כל כך מהר, עד שבדרך אף אחד מאיתנו לא שם לב למחיר שאנחנו משלמים – למרות שנראה לנו שהכל בחינם.

מאמרים חדשים שלי התפרסמו:

מגזין דה מארקר, מאי 2017
להרוג את הזמן המת

חשבתם פעם מה קורה בזמן המת? זהו הזמן שבו אתם לא מייצרים או מושכים/מורידים תוכן מהאינטרנט. מדוע הוא זמן "מת"? כי מבחינת חברות הענק השולטות באינטרנט והמשמשות שער הכניסה שלכם אליו, זהו זמן שבו לא ניתן לדעת מה אתם עושים. אך לפני שאנחנו מנתחים את הזמן המת, הבה וננתח מה אתם עושים בזמן שאתם מחוברים – למשל, כאשר אתם קוראים מאמר כלשהו ברשת. בזמן שאתם קוראים, אתם למעשה מספקים כמויות מידע גדולות על עצמכם ונמצאים תחת מעקב שבודק, בין השאר, את הנתונים הבאים: מהיכן נכנסתם למאמר; כמה זמן אתם מקדישים לקריאה בו; לאן תגלשו לאחר שתסיימו לקרוא; האם אתם עושים זאת במכשיר הנייד או במחשב; איזו מערכת הפעלה מותקנת במחשב שלכם; באיזה דפדפן אתם גולשים, ואם הקריאה נעשית בנייד – מה דגם המכשיר הנייד, ומהי מערכת ההפעלה שלו. להמשך המאמר


העין השביעית, אוגוסט 2017

מדוע פייסבוק לעולם לא תפעיל צנזורה אפקטיבית?

שתי ידיעות שהתפרסמו לאחרונה עסקו בפיקוח על תכנים ברשתות החברתיות. ב"דה מרקר" נכתב על כוונתן של ממשלות צרפת ובריטניה לקנוס את פייסבוק וגוגל בטענה שהן אינן חוסמות תכנים מסיתים וכאלו שלכאורה מעודדים טרור. ב"עין השביעית" נכתב על התביעה שמנהל הבלוגר דורי בן ישראל קריו בפייסבוק, לאחר שחשבונו בפייסבוק נחסם – לדבריו, אחרי שמחה נגד דברי הסתה שהתפרסמו ברשת החברתית נגד חייל צה"ל ולא נמחקו למרות פניות הגולשים.

שני מקרים אלו אינם יחידים או בודדים, בשנים האחרונות מנסים גופים רבים – ממדינות ועד אנשים פרטיים – להשפיע על פייסבוק וגם על גוגל על מנת שיתערבו בתכנים פוגעניים (לדעתם של המתלוננים) ויפעלו להוריד אותם מהרשת. ניתן לשער כי חלק מהפניות מוצדקות, ואחרות לא, אך השתלטות פייסבוק על המרחב הווירטואלי הוא נושא מהותי ויש לתת עליו את הדעת. להמשך המאמר

האם "שוקה" זה אתם? לא צריך להיעלב, צריך להבין

רוב סוכני הביטוח אשר צופים בסרטוני הפרסומת של ביטוח ישיר בכיכובו של "שוקה" הסוכן, נפגעים מאוד מהדרך בה הם מוצגים בפרסומת, אבל האם שמתם לב לדבר מוזר בסרט?
מישהו נעדר ממנו… אה, נכון – זה שוקה בעצמו! שוקה נעדר מהסרט, אבל מדוע?
להמשיך לקרוא האם "שוקה" זה אתם? לא צריך להיעלב, צריך להבין

המהפיכה התחילה! ואף אחד לא סיפר לסוכני הביטוח…

השינויים אשר אנו עדים להם מסביבנו בין אם אנחנו סוכני ביטוח או אנשי עסקים,
או סתם אנשים מן השורה – הם שינויים משמעותיים שיש לתת עליהם את הדעת.. בדיוק כמו סערה מתקרבת שמתחילה ברוח, אדוות קלות ואז גלים הולכים וגדלים, כך גם המהפיכה שאנו עדים לה מתחילה להתגבר.
להמשיך לקרוא המהפיכה התחילה! ואף אחד לא סיפר לסוכני הביטוח…

Baum & Ron – ויצירת שיטת NWA לסוכני ביטוח

במהלך שנת 2011 התחלתי לעבוד באופן צמוד עם סוכני ביטוח ביישום שיטת שלושת הצלעות המרכיבות יחדיו את מערכת התפעול השיווקי/מכירתי של סוכן הביטוח. אחד הלקוחות הראשונים שלי היה גילי רון מסוכנות הביטוח – גילי רון-שגיא יוגב. לאחר שסיימתי את התהליך עם גילי שנמשך כחצי שנה הצעתי לו להצטרף אלי ויחדיו הקמנו הקמנו שותפות תחת השם Baum & Ron. במהלך העבודה המשותפת שלנו שיפרנו ושיכללנו את השיטה שלאחר מכן גם קיבלה את השם: New World Agent – ואשר מורכבת מתהליך בו אנו יוצרים לסוכן סביבת עבודה התומכת ביצירת שיווק ברמה הגבוהה ביותר והמשפרת תהליכי מכירה במשרד.
להמשיך לקרוא Baum & Ron – ויצירת שיטת NWA לסוכני ביטוח